Jak ozdobić ścianę w salonie

jak upiększyć ścianę w salonie alovestudio

Metamorfoza naszego salonu z jadalnią jest cały czas w toku. Zmieniliśmy szklaną ławę na białą szwedkę. Szkło jest zimne, a poza tym ciągle było widać na nim palce dziecka lub kurz. Nawet po przetarciu w 5 sekund ława znowu była zakurzona. Kto jest posiadaczem szklanych mebli wie o czym mówię 🙂 . Z nową ławą jest zupełnie inaczej. Biały matowy kolor, który oczywiście dopasowaliśmy do naszego odmienionego mebla w pokoju ma tą zaletę, że nie widać na nim żadnych śladów. Dodatkowa zaleta to lekkość. Antek latając jak szalony może tą ławę raczej przesunąć niż się o nią uderzyć, co minimalizuje wszelkie możliwe obrażenia 😉

Ale wracając do meritum, czyli jak ozdobić ścianę w salonie.

Pierwszym krokiem była wymiana starego zegara na nowy nieco większy z białym blatem. Zakup zamknięty w kwocie 30,- zł (promocja w Jysk’u, której nie mogłam się oprzeć 😉 ). Do zagospodarowania pustej ściany przekonały mnie zdjęcia z ostatnich urodzin, gdzie w tle przewijała się wielka kremowa powierzchnia z małym zegarkiem i nic poza tym. Raczej wyglądało na parapetówkę niż urodziny w umeblowanym mieszkaniu ;).

Drugim krokiem było dodanie półki. Buszując po intrenecie wpadłam na trop półki na zdjęcia. Wybór padł na „mosslandę” z Ikei. Półeczka idealna na ścianę, przy której znajduje się np. stół. Jest wąska więc nie przeszkadza np. przy wstawaniu od stołu. Można postawić na niej ramki ze zdjęciami bez konieczności dziurawienia ścian. Sama półka wymaga tylko 3 kołków. Przedni rant idealni hamuje ramki przed osuwaniem. My wybraliśmy model w białym kolorze o długości 115 cm. Głębokość pozwala zmieścić także inne wąskie dekoracje.

Oczywiście przedstawiamy kilka zdjęć z efektem końcowym (plakat z sypialni pt. „Aaaa kotki dwa” znajduje się w salonie tymczasowo).

jak ozdobić ścianę w salonie alovestudio blog

Już mam pomysły na nowe dekoracje, ale o tym później. Więcej aranżacji wnętrz z takimi półkami do obejrzenia na naszym koncie Pinterest zapraszamy.

Miłego dnia! 🙂

Zapisz się na Newsletter!
Przeczytałem i akceptuję regulamin strony i politykę prywatności - MailChimp ( more information )
Zapisz się na nasz Newsletter. ZYSKUJESZ 3 x "P" czyli informacje o nowych: 1. Promocjach, 2. Produktach i 3. Postach na blogu - WSZYSTKO prosto na Twój e-mail. W prezencie do pobrania bajk pdf.
Bez spamu. Tylko konkretne informacje o naszych nowościach i promocjach !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *