Pomysł na pokój dziecięcy – czyli jak urządzić pokój chłopca (film)

pomysł na pokój dziecięcy czyli jak urządzić pokój chłopca film

Często piszemy o nowych plakatach, a także o tym, które z nich obecnie ozdabiają ścianę w pokoju naszego syna. W jednym z ostatnich wpisów podawaliśmy pomysły na wystrój pokoju dziecięcego niczym z bajki. Nie przyszło nam wcześniej do głowy, aby zaprezentować także pokój naszej pociechy. Korzystając z tej okazji zdecydowaliśmy, że najlepiej będzie nagrać film. W ten sposób łatwiej będziemy mogli pokazać i opisać wystrój całego wnętrza. Zapoczątkowaliśmy także nasz kanał You Tube z pierwszym odcinkiem pt.:

Pomysł na pokój dziecięcy – czyli jak urządzić pokój chłopca (film)

Na filmie znajdziecie pomysł na aranżację niedużego pokoju dziecięcego chłopca (ok. 12m2) w bloku. Pokażemy jak planowaliśmy rozkład wnętrza i to jaki jest efekt końcowy. Dowiecie się jak wykonaliśmy wielką dekorację drzew na ścianie w pokoju A. oraz jakie kolory ścian wybraliśmy. Pokażemy na jakie meble się zdecydowaliśmy i dlaczego, a także jak są rozlokowane.

Dzieci zawszę będą dziećmi i organizacja ich pokoju może być ciężka. Ważne żeby stworzyć przestrzeń, zachęcającą do zabawy i pomagającą rozwijać wyobraźnię dziecka.

Główne elementy wystroju wnętrza:

 • Ściany pomalowaliśmy na kolor biały zostawiając jedną w kolorze niebiesko – miętowym. Na niej namalowaliśmy brzozy na podstawie szablonu. Taki efekt wymaga trochę pracy, ale można osiągnąć go samemu. Dla dopełnienia efektu kilka drewnianych budek z filcowymi ptaszkami. Środek plakaty – sowia rodzina.
  • Tuż pod oknem szafka z przegródkami ułożona w poziomie. Przegródki dla utrzymania porządku – w każdej z nich inny zestaw zabawek, zaczynając od lego kończąc na pluszakach. Górne półki oblegane książkami, puzzlami i różnymi grami – na takiej wysokości, aby Antek mógł bez problemu po nie sięgnąć – co często robi 🙂 .
  • Łóżko – nieco na wyrost, ale kupione z myślą o tym, żeby dorosła osoba spokojnie mogła się położyć koło dziecka (niezwykła zaleta przy usypianiu i czytaniu książek). Na dole szuflada jako dodatkowy schowek.
  • Duża szafa pod zabudowę. Wszystkie rzeczy w jednym miejscu. Bardzo pojemna, z jednej strony półki i miejsce na ubranka na wieszakach. Z drugiej strony szuflady, a także drugi zestaw półek.
  • Stolik z krzesłami – idealne miejsce do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Oczywiście kredki pod ręką i duża gama kolorowanek. Z boku rolka czystego papieru zawsze na wypadek przypływu weny twórczej małego artysty.
  • Podłoga – duża ilość miejsca do zabawy. Trzy latka to wiek pomysłowych zabaw, co wymaga przeogromnej ilości wolnej przestrzeni 😉
  • Dwie półki na ścianie – ułatwiają aranżację wnętrza. Dekoracje mogą być przestawiane i często zmieniane bez konieczności dziurawienia ścian.

Zachęcamy do dzielenia się swoimi pomysłami na pokój dziecięcy.

Jeżeli chcecie pochwalić się pokojem swojej pociechy dajcie znać, może zmontujemy wspólnie kolejny odcinek Pomysłów na pokój dziecięcy 🙂 .

Dzięki za uwagę i do… zobaczenia,

K&K

Zapisz się na Newsletter!
Przeczytałem i akceptuję regulamin strony i politykę prywatności - MailChimp ( more information )
Zapisz się na nasz Newsletter. ZYSKUJESZ 3 x "P" czyli informacje o nowych: 1. Promocjach, 2. Produktach i 3. Postach na blogu - WSZYSTKO prosto na Twój e-mail. W prezencie do pobrania bajk pdf.
Bez spamu. Tylko konkretne informacje o naszych nowościach i promocjach !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *