Wymiana tkaniny w rolecie. Jak wymienić materiał w rolecie – film

W dzisiejszym odcinku pokażemy jak odświeżyć swoje stare rolety szybko i tanim kosztem. Dzięki temu nasze zasłonięte okna zyskają nowego blasku i będą idealnie dopasowane do wystroju wnętrza. Zapraszamy zatem na krótki poradnik:

Wymiana tkaniny w rolecie. Jak wymienić materiał w rolecie – film

Dla uzyskania efektu widocznego na filmie zakupiliśmy w markecie dwie rolety. Idealnym dla naszego wnętrza był kolor szary. Zastąpi on do niczego nie pasujące stare rolety w kolorze pomarańczowym 😉 .

Zależało nam na wymianie jedynie materiału, ponieważ nasze rolety posiadały zabudowaną kasetę oraz prowadnice przy oknach. Zakup prostych rolet z których wykorzystaliśmy materiał to koszt ok. 100,- zł (na dwa okna). Wymiana na nowe tego typu kosztowała by nas znacznie więcej (około 500,-zł).

Jak to zrobić:

W przypadku rolet zabudowanych w kasecie wystarczy rozkręcić osłony z obu stron. Zdjąć sznureczek i wyciągnąć roletę. W przypadku rolet standardowych wciskamy bolec w starej rolecie i wyjmujemy ją z uchwytów. Następnie rozwijamy całkowicie materiał do samego końca, aż ujrzymy tzw. rurkę nawojową. Odklejamy tkaninę z widocznej rurki. Możemy wykorzystać pozostały na rurce klej lub też przykleić nowy materiał na taśmę dwustronną. Starannie zwijamy roletę, aby materiał nawijał się prosto. Wkładamy roletę na swoje miejsce i gotowe 🙂 . U nas uzyskany efekt mówi sam za siebie.

Zdjęcie przed i po wymianie tkaniny w rolecie:

 

wymiana tkaniny w rolecie alovestudio

Zapraszamy do komentowania i subskrypcji naszego kanału YouTube. Będą się pojawiać nowe filmy z tematyką wystroju wnętrz, z cyklu „zrób to sam” oraz to co nam przyjdzie do głowy i uznamy że jest warte pokazania 😉

Miłego dnia.

Zapisz się na Newsletter!
Przeczytałem i akceptuję regulamin strony i politykę prywatności - MailChimp ( more information )
Zapisz się na nasz Newsletter. ZYSKUJESZ 3 x "P" czyli informacje o nowych: 1. Promocjach, 2. Produktach i 3. Postach na blogu - WSZYSTKO prosto na Twój e-mail. W prezencie do pobrania bajk pdf.
Bez spamu. Tylko konkretne informacje o naszych nowościach i promocjach !

2 thoughts on “Wymiana tkaniny w rolecie. Jak wymienić materiał w rolecie – film

  • K&K says:

   Witam,

   My akurat kupiliśmy nowe tanie rolety z prostym mechanizmem i z materiałem jaki nam się podobał i przełożyliśmy go do naszych rolet z prowadnicami. Myślę, że sam materiał można by było dostać także w firmie specjalizującej się sprzedażą samych rolet 🙂

   Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *